Ovo otvorenje dugo se iščekivalo. Hilton Costabela u Rijeci ili ako ćemo punim imenom Hilton Rijeka Costabella Beach Resort and Spa početkom ovog mjeseca počeo je primati prve goste.
Vidjeli smo da imaju ponudu od 159€ za noćenje s doručkom te polupansion od 229€ uz dodatne pogodnosti putem programa Hilton Honors.
Nekoliko dana odsjeli smo u King Deluxe sobi s balkonom i pogledom na more (realno, većina soba u resortu ima ovaj premium pogled na more). Odlučili smo isprobati sve ponude koje Hilton Costabella resort nudi – od eno-gastro priče, preko spa opuštanja, plaže i ostatka ponude.

Kako su tek otvorili očekivali smo određene nedostatke. Srećom, desetak dana nakon otvorenja uigrali su se do razine da im gotovo ništa ne možemo prigovoriti. Ljubaznost kakvu ćete naći tek u najeskluzivnijim smještajima ovdje nismo očekivali – dobili smo je. Dobili smo i izvrstan prvi kontakt po dolasku (bellboys Lovro i Luka), kao i na recepciji.
U većem dijelu interijera Hilton Costabella resorta, ubrzo smo shvatili, dominira ta ugodna morsko plava boja koja daje dojam neprestane komunikacije s morem i nebom – što je genijalno. Izvana uz bijelu dominira tamnije plava boja i priznajemo kako uživo izgleda još elegantnije nego na fotografijama.
Ispred dvije glavne zgrade resorta lijepe su vile i apartmani koji podsjećaju na mini modernizirani Santorini. U totalu radi se o 132 sobe te 62 vile i apartmana.

Hilton Costabella

Naša soba površine 30 m2 prostrana je, dominira king-size krevet koji je jedan od najudobnijih koje smo u Hrvatskoj imali, jastuci su mekani (mi nosimo naše jastuke na put jer volimo tvrđe anatomske), ručnici i ogrtači su meki, debeli, ugodni i kvalitetni. Kozmetika u sobi je vrlo dobra Crabtree & Evelyn – kolekcija Verbena and Lavender. Istu smo imali prilike probati pri recenziraju zagrebačkog Doubletree by Hilton hotela. Ova dva hotela povezuje i Hiltonov protokol Clean Stay – najviši standard čistoće i dezinfekcije. Kupaonica je velika, uz walk in tuš kabinu. Pogled iz sobe zahvaljujući velikim staklenim stijenama nudi osjećaj kao da si na otvorenom moru. Zastori (kako mliječnobijeli prozračni tako i oni za zamračivanje) funkcioniraju besprijekorno. Zvučna izolacija odlična. Balkon dovoljan za lijepo jutarnje ili večernje uživanje u kavi ili pjenušcu.

Hilton Costabella

Ono što nam je ipak najbitnije gastronomske su lokacije. U ovom hotelu ima ih posvuda – što nas podsjeća na raj kakvim ga mi smatramo. U prizemlju pri ulazu u hotel goste čeka Aura Lounge Bar koji nudi lagani obrok, koktele ili kavicu u ugodnom prostoru.
Koji kat niže, prema plaži uz infinity bazen, stacioniran je Sunce Pool Lounge s opuštenom glazbom, nizom jela, koktela, sladoleda i pjenušcima koji po sparini život znače.
Uz samu plažu uskoro će otvoriti i Jedro Beach Restaurant.
The Kithen by Miljenko nalazi se u unutarnjem dijelu hotela i u njemu se služi doručak, ali odlično funkcionira i kao a la cart restoran. Chef je odlični Miljenko Kosanović. O ovom lokalu i o Sunce Pool Loungeu detaljnije kasnije.
Pri plaži se uskoro planira i otvorenje Viloressi Sports Cafea koji će biti dostupan i vanjskim gostima jer je uz ugodnu stazu između resorta i plaže.
Plaža ima dio za mlađu populaciju i roditelje s djecom, kao i drugi dio samo za odrasle.

Desert koji prije svega detaljno želimo predstaviti je fine dining restoran Nebo by Deni Srdoč, koji se nalazi na samom vrhu resorta. Na njega se na otvorenom nastavlja Nebo Lounge, divna terasa za noćne sate uz ugodnu glazbu.

Fine dining Nebo by Deni Srdoč i Nebo Lounge – što je izuzetno bitno – cijelo vrijeme otvoreni su i za vanjske goste.

Nebo Restaurant & Lounge by Deni čine Hilton Costabella resort još raskošnijim

Na vrhu resorta velik dio prostora zauzeo je fine dining restoran Nebo i njegov Lounge produžetak na lijepoj otvorenoj terasi.
Iako smo danima bili smješteni tek kat ispod Nebo restorana, prve sekunde ulaska u prostor restorana nude onaj iskreni Wow moment. Panoramski pogled koji nude velike staklene stijene isprva donose nesigurnost jesi li možda u potpuno otvorenom prostoru. Prostoru u kojem vidiš tek taj izuzetno dizajnirani interijer i u produžeku predivno more i nebo.
Utoliko je logičan odabir da prvih nekoliko pozdrava iz kuhinje predstave na ugodnoj sjedećoj garnituri uz šank. Adekvatno je to prilagođavanje očiju, tijela, uma i nepca gosta na ono što ga čeka.
S obzirom da smo odabrali 14 sljedova (slovima: četrnaest), došli smo pri početku radnog vremena (rade svaki dan osim ponedjeljka od 17 do 23). Bili smo jedni od prvih gostiju, no nedugo zatim restoran se ugodno popunio i ostao pun do kraja večeri. Uzgred, osim 14 sljedova gost može naručiti i 4 ili 8 sljedova. Cijene pri kraju recenzije.

Nebo donosi uzbudljivu priču putovanjem kroz hrvatske regije što je prilično iznenađenje. Međutim, baš tim fine-tuningom koji rade – od pozdrava iz kuhinje do deserta – skreću pogled na sebe i pozicioniraju na vrh fine dining destinacija u Hrvatskoj. Nebo isporučuje najbolje od gastronomije naših regija na izuzetno moderan način. Uz ponajbolja i rijetka hrvatska vina – neka od njih poslužuju se samo u ovom restoranu – pogotovo u magnum bocama od 1.5 litre ili onima od 3 litre – dupli magnum ili jeroboam boce.

Hilton Costabella
palačinka od žira punjena laktičkim mlijekom istarskih koza

Prvi pozdrav iz kuhinje stigao je tik nakon dvije čaše divno rashlađenog Boolinger Special Cuvee šampanjca u vidu nekoliko slojeva meke palačinke od žira s delikatnim namazom od laktičkog mlijeka iz Istre, kojega u Nebu rade sami.

Hilton Costabella
gravlax ličke pastrve uz mayo i gel mente i ikru pastrve

Izuzetno lijepo prezentiran drugi pozdrav iz kuhinje donio je odu Lici i Gorskom Kotaru kroz gravlax od ličke pastrve g. Leke, majonezu od mente ispod i gel od mente iznad, ikru od pastrve, ukiseljenu korabicu i hrskavac od začinskog bilja. Teksture koje su se odlično ukomponirale i zaista izvrsne okuse pastrve, mente i korabice tek je pomalo zasjenio pretvrd hrskavac koji je bilo prilično teško pogrickati (imamo zdrave zube, op.a.).
Ova malena tehnička pogreška bila je gotovo jedina u našoj večeri od 1001 komponente. 1000:1 u korist uspješnoga predstavlja omjer koji bismo uvijek potpisali.
K tome, ovih 1000 nisu samo uspješne, nego i potiču emocije, elegantne su, katkad i rustikalne, a sve su u najmanju ruku estetski dotjerane i lijepe. To je Srdočev forte.

Hilton Costabella
dalmatinska buzara – jastučić s crnilom punjen školjkama

Treći pozdrav iz kuhinje ili couvert, kako je kome draže, stigao je uz okuse Dalmacije inspiriran buzarom.
U idilično hrskavim jastučićima s crnilom sipe napunjena je buzara od školjki gongola, dondola i dagnji. Povrh su tri gela – od češnjaka, pešina i limuna (jer zašto bi bio samo jedan gel, pomislio je chef Srdoč, kad ovime može dati dodatnu kompleksnost jelu koje je tek couvert. Riječ “tek” očito ne postoji u vokabularu chefa Srdoča i njegovog uigranog tima.
To da su odlično uigrani vidjeli smo već na startu. Tu se točno zna tko, što i kad radi. Tada smo već popričali i s glavnim sommelierom, Tomislavom Mikincem, jednim od najboljih iz mlade generacije.
Rekao nam je ono što smo dijelom i znali, jer pratimo chefa Denija Srdoča na Instagramu (što preporučujemo i vama, ima odlične i često edukativne storyje). Srdoč i njegov tim su zadnjih godinu dana, s obzirom na epidemiološku situaciju i na to da se pripremalo otvaranje novog Hilton Costabella resorta, iskoristili za uigravanje u restoranu i posjete mnogim vinarijama. Neke su također bile i kod njih u posjetu s najboljim vinima iz portfelja. Na kraju su u Nebu odabrali najbolje i to pospremili u svoje hladnjake na odležavanje. Velike rashladne vitrine daju osjećaj luksuza jer doista – izbor vina koji je u Nebo fine diningu se rijetko viđa kod nas. Na sličnoj razini u tome je uspio tek 360 u Dubrovniku – trostruki dobitnik Best of Award of Excellence prestižnog Wine Spectatora.

Iduće sljedove nastavili smo za stolom uz staklenu stijenu. Dakle, pogled oduzima dah – i daje ga ujedno, ako nas kužite.

Izduženi prostor seže do otvorenog dijela gdje počinje Nebo Lounge. Na slici desno vidite dio restorana koji se nalazi iza našeg stola, uz velike reprezentativne rashladne vitrine.

Četvrti couvert, bogati je kremozni pâté pačjih jetrica serviran između dva hrskavca od heljde. Da ne zaboravimo, pod hrskavac se diskretno skrio i ukusan tanki sloj fermentirane cikle. Ne zato jer je ovo jelo iz naše omiljene zagorske regije i ne zato jer volimo jetrice, ali ovaj slijed ćemo zapamtiti. Skroman izgledom hrskavca, bombastičan dubinom okusa. Predivno.
Ova dva couverta lijepo je popratio Testamentov duo sorti sklopljen u jedno vino u magnumu – Debit i Maraština 2019. omjera sorti 50%/50%. Fenomenalni enolog Juraj Sladić sačuvao je tradicionalnu kombinaciju sorti ovog kraja. Ovo vino možete probati ove sezone samo u Nebu. Svježina i herbalnost vina savršeno se složila uz ovo i iduće jelo.

Peti couvert ukusna je terina crne slavonske svinje (regija je očito Slavonija). Pod njom je hrskavac od slavonskog kukuruznog brašna. Povrh je bila krema od hrena koja je dodatno oživjela taj tradicionalni slavonski štih, a fora zaokret svježine donio je kimchi (fermentirano povrće) kojeg pripremaju u Nebu.

Kako bi uspješno mogli ponuditi autohtone namirnice svih krajeva Hrvatske, u Nebu surađuju s preko 70 malih obiteljskih proizvođača. Time uspijevaju ponuditi najkvalitetnije i najsvježije. Hilton Costabella resort zaista može biti ponosan što u svom sastavu ima ovako izvrstan restoran.

Predjela i glavna jela također nose snažna obilježja hrvatskih regija

Prvo predjelo naše je omiljeno. Jer vraća u djetinjstvo i budi najljepša sjećanja.

Hilton Costabella
fermentirano kozje mlijeko

Fermentirano kozje mlijeko istarskih koza izgleda divno, miriši divno i divnog je kremasto mekog, nevinog okusa kojeg razigrava jezerce maslinovog ulja u pratnji coulisa lista rotkvice, fermentirane rotkvice i naribanog dehidridranog žumanjka.
Zaboravili smo pitati je li chef Srdoč poput sensei mentora mu Tvrtka Šakote odležavao žumanjak 6 mjeseci. Šakota, naime, u svom novom meniju također riba žumanjak. Vjerojatno nije, a ako i jest – evo Šakote za nekoliko mjeseci s godinu dana odležanim žumanjkom. Uz jelo su poslužena topla meka bao buns peciva.
Usputna digresija: podlošci (držači) pribora za jelo drvene su figurice koje simbolično predstavljaju obrise Učke koja se vidi kao na dlanu u širem dijelu restorana. Domišljat detalj.

Hilton Costabella
Hilton Costabella
rolica biodinamičkog poširanog špinata iz Lovrana u kremi od sira Veli Jože

Opis drugog predjela vidite iznad. Najbolje od prirode, od biodinamičkog kratko poširanog špinata iz Lovrana preko moćne kreme od jednako takvog sira – Velog Jože od Latusa – o kojem smo pisali u našim putešestvijima po Žminju. Involvirao je Srdoč uz špinat i umak od pinjola. Povrh je hrskavac od istog nagrađivanog sira, dok je sve ukrug divno ocrtano u maniri najboljih talijanskih barista coulisom od kopra. Briljantno jelo.

I dok je uredna lijepa plaža koju pruža Hilton Costabella lagano padala u polumrak, na najvišem katu u Nebu stvari su se tek zahuktavale. Naš zaista idealan poslužitelj g. Pero donio je još jedno jelo za koje smo se, kao i za još nekoliko prije njega, mogli zakunuti da je baš To najbolje jelo koje ćemo taj dan pojesti.

Hilton Costabella
vrganji “na salatu” uz keksiće od suhih vrganja i sjemenki

Predjelo broj tri su Njegovo veličanstvo vrganji iz Like. Sirovi, kratko marinirani u jabučnom barique octu, servirani uz hrskavce od suhih vrganja i sjemenki. Povrh svega tu je majoneza vlasca i neočekivani Winter is coming bijeli prah s natruhom zelene boje od bučinog ulja. Duboki su ovo i bogati šumski okusi koji su izrazito uspješno naglasili ono najbolje kod vrganja.

Uz ovo predjelo sommelier Tomislav Mikinac iznenadio je fantastičnom graševinom Galić 2013.
Vinom kojega više nema u prodaji i spada u arhivu. Imali smo sreće prošle godine biti na Vinartovoj radionici na kojoj nam je Galićev enolog i vinski mag (nije titula, nego opis čarobnjaka) Slaven Jeličić prikazao vertikalu upravo graševine Galić od 2017. pa sve do 2008. godine. Među njima bila je i ova, moguće i najbolja među njima iz 2013.
Ovo vino stari poput kakvog elegantnog njemačkog rizlinga i upravo dočarava veliki potencijal starenja graševine kao sorte. Upravo taj argument iznijeli smo u drugom dijelu članka s tog kušanja – da graševina često ima veliki potencijal odležavanja – nasuprot pogrešnom uvriježenom mišljenju kako su jedino svježe graševine u top formi. Graševina Galić 2013. razvila je izuzetne arome (inače je čisti inox), moćno i bogato, dobilo je i petrolejske note, slatkaste elemente, čudesno.
Nedavno smo probali i Galićev pjenušac Grande Reserve (tradicionalna metoda) – bolji je od mnogih šampanjaca. Nezahvalna izjava, no o tom pjenušcu će se tek čuti.

Hilton Costabella
jelo posvećenu chefu Tvrtku Šakoti – šampjer

Šampjer alias kovač odležan četiri dana u tostiranom ječmu i začinima. Time je izgubio vodu i dobio dodatne arome i taj lijepi umami moment. Riba je rezana na trakice i umotana u pletenicu te premazana ribljom juhom i začinima divljeg bilja. Iznad je još i fermentirana mrkva, đumbir u šećernoj kiselini, a ispod je lagani bulgur te malo algi. Ljupki slatkasti umak od soka je godinu dana stare biodinamičke mrkve iz Oštarija, pomiješanog sa starim narančama.
Sve je finiširano uljem i majonezom vlasca. Svježina ovog jela je neizmjerna. Iako je to jedno lagano jelo, ono je slojevito, što možete vidjeti i iznad – koliko je to nijansi okusa koji se nadopunjuju vrlo uspješno. Umami brojčanik na ovom jelu probija maksimalnu vrijednost.

Hilton Costabella
Chef Deni Srdoč predstavlja terinu od zeca, umak od lješnjaka i lovranske trešnje

Terinu divljeg zeca iz Like predstavio nam je nasmiješeni chef Deni Srdoč osobno. Ugodnu pratnju terini činio je lardo u koji je terina umotana, sve je servirano u umaku od lješnjaka, dok je povrh bio slasni chutney od domaćih lovranskih trešanja. Završni bombastični dodir na nepcu izazivaju točkice nad umakom učinjene od 23 godine (!) starog aceto balsamica. Chef Srdoč se ili sa sedam godina starosti počeo baviti odležavanjem balzamičnih ocata ili jednostavno ima odlične kanale dobave istog. Tipovali bismo, ipak, na potonje.
Deni Srdoč je, činjenice radi, najmlađi chef u Hrvatskoj koji je dobitnik Michelinove zvjezdice (u restoranu Draga di Lovrana). Lokalni mladić koji je svoju strast pretočio osim u fantastična i prelijepa jela i u uspjeh na međunarodnoj razini svoju karijeru nastavlja u Nebu.
Kad ljudi kažu kako je samo nebo granica, u slučaju Denija Srdoča više nismo sigurni – to je čovjek koji pomiče granice.

Hilton Costabella
filet kvarnerske grdobine u soli i začinskom bilju

Idući slijed posebno nas je oduševio, kako sam za sebe – tako i zbog sljubljivanja s idealnim vinom. Filet grabežljive grdobine zapečene u soli i začinskom bilju te servirana na umaku Beuree Blanc. U jelo je ukomponirana i prokuhana korabica u reduciranoj ribljoj juhi i blitvina espuma povrh.

Franjo Kolarić Coletti
Coletti Pinot Grigio Classic 2018. (magnum boca, 1.5l)

Franjo Kolarić s Plešivice zadnjih godina profilirao se u vodećeg proizvođača sivog pinota u našim krajevima. Njegova Vina Coletti imaju niz zaista fantastičnih etiketa. Pobogu, čovjek je pinot sivi, nepravedno zaboravljenu sortu u nas, razvio u čak osam stilova: od pjenušavog, suhog, polusuhog, slatkog, u amfori… zaista vrijedno svake pohvale. Ono što je najvažnije, sadržaj tih boca je redovito vrijedan svjetskih medalja. Tako je vino iznad, samo u recentnoj berbi 2020., dobilo srebro na zadnjem IWC natjecanju. Varijanta Pinot Grigio Amfora 2019. je dobila, pak, srebro na IWC-u te broncu na Decanterovu natjecanju.

Vino koje smo mi pili uz grdobinu je Pinot Grigio Classic 2018. u magnum boci. Ovo vino u magnum boci možete popiti samo u Nebu. Radi se o čistom inoxu, bez utjecaja drva. Njegova kremoznost i putrenost, a ujedno lijepe kiseline i skladni dugi završetak izuzetno su odgovarale kremoznosti našeg jela koje je ujedno imalo i finu dozu mineralnosti.
Ovako odlično vino koje skromno nosi etiketu Classic (iako to jest, ali je i puno više od toga) pokazuje potencijal koji ova vinska kuća ima.
S obzirom da im je u njihovom putu pomogla i enologinja čiji rad jako cijenimo (Ivona Jeličić, inače supruga iznad spomenutog Slavena Jeličića), nije nam čudno da se kvaliteta Coletti vina penje strelovito zadnjih godina.

Kako se potpuno spustila noć, a naše fotografije tada više nisu savršene, ukratko predstavljamo ostatak degustacijskog jelovnika – iduća dva slijeda divno je popratio macerirani Sontacchi Superslav 2018., čijih zadnjih stotinjak boca možete naći upravo u ovom restoranu. Smanjen broj dana maceracije u odnosu na 2019., ova kupaža 7 sorata zaista pokazuje kako i Slavonija može imati super vino (Super Slav.).
Slijed sirovog kvarnerskog škampa uz bosiljak i mlječni kruh, sotirane lisičarke i espumu od škampa i jabuke odležane u limeti i menti prava je oda ovom kremoznom i mineralnom kvarnerskom biseru. Preostalim sastojcima chef Srdoč je to još dodatno potencirao.
Slijed nadesno je tjestenina na prvu slična azijskoj gyozi, no ipak je sve lokalno – tjestenina punjena puževima od gospođe iz Matulja i ljubičastim batatom, servirana u iscijeljujućem consomméu od piletine i espumi od plavog sira.

Tomislav Mikinac Nebo Fine dininga by Deni Srdoč
glavni sommelier Tomislav Mikinac & Medeina Punta Greca 2016. , boca od 3l

Nakon toga prešli smo na mesne sljedove i na velika crvena vina kao Krauthaker Mercs 2013. i Medea Punta Greca 2016. Oba grandiozna vina, a Medeino i dimenzijom – g. Mikinac, naime, nije omaleni čovjek. Ova boca je ogromna, ima 3 litre i zaista je raritet Punta Grecu piti iz nje. Bilo bi divno kada boca odležala barem još koju godinu iako je već sad ovo veliko vino. Kapacitet vinograda Punta Grece, nažalost, donosi i ograničenja u broju boca.
Analizu preostalih mesnih sljedova ostavljamo za idući put.

Slojevite deserte vrhunski je pripremio Sous-chef Mario Štokić. Kako onog od jagode, tako i drugog od jabuke.

Nakon večere smo otišli opustiti se na terasu Nebo Lounge bara, a o Nebo fine dining restoranu by Deni Srdoč možemo zaključiti kratko i jasno. Nebo već sad, s obzirom na tim koji se uigravao mjesecima, a glavni dio tima je i prije radio skupa (od Srdoča, Mikinca, Štokića nadalje) cilja visoko. Kvalitetnim tanjurima koje izbacuju na stol Nebo već sada aplicira na najviše dosege. Simultani dolazak tanjura na stol od strane dva poslužitelja lijepa je priča. Prije posluživanja na stol tanjuri iz kuhinje dolaze na pladnju do tzv. konjić stalka, a hvat tanjura od dolje po uzoru je na Azurmendi Michelin 3* u kojemu je stažirao Srdoč.

Posluživanje (g. Pero i head sommelier Mikinac) je besprijekorno, kompetentno, uglađeno i s mjerom. Može li Nebo do Michelinove zvjezdice? Mi jednostavno ne znamo može li im uopće to izmaknuti. Što se nas tiče, već su je zaslužili. Više nas zanima hoće li Srdoč u budućnosti prvi u Hrvatskoj uspjeti dobiti dvije zvjezdice.

Nebo Restaurant & Lounge by Deni Srdoč
Opatijska ulica 9 Rijeka (5. kat Hilton Costabella resorta)
tel.: 055 1600 119
mail: info@neborijeka.com
radno vrijeme: utorak-nedjelja 17-23 sata
sljedovi: 4 slijeda 590kn, 8 sljedova 890kn, 14 sljedova 1250kn
pratnja vina: 4 slijeda 300kn, 8 sljedova 600kn, 14 sljedova 1050kn
(gost bira domaća, inozemna vina ili kombinaciju)

Nebo Lounge za užitke u divnom pogledu, predivnom šanku i izvrsnim koktelima

Razina usluge iz Nebo fine dininga prelila se i na otvorenu terasu na vrhu Hilton Costabella resorta. Ovdje radi profesionalna grupa mladih ljudi iz lokalne zajednice (što nam je posebno drago, time Hilton Costabella uistinu ispunjava uključenje lokalne zajednice u projekt).
Nas su se posebno dojmili mladi Edi koji nas je posluživao, kojemu osmijeh prebacuje daleko iza barijere maske, kao i dinamična kolegica Marina koja za najljepšim šankom na obali samouvjereno prezentira velike mogućnosti i raspon ponude. Nebo Lounge nudi divne momente i vanjskim gostima, kao i Nebo fine dining restoran Denija Srdoča. Dakle, za dolazak u Nebo nije nužno biti gost hotela.

Sunce Pool Lounge

Ovaj bistro/bar smješten je na vanjskoj terasi na kojoj se nalazi i infinity bazen. Uz taj bazen je i manji dječji, tako da je Hilton Costabella resort odlično mjesto i za obiteljski odmor. Tik ispod nalazi se i lijepo uređena plaža s vezom za brod. Hilton Costabella, usput, nudi uslugu iznajmljivanja lijepog manjeg plovila s tendom koja štiti od sunca.

U Suncu smo se nekako više puta našli usred dana, bilo na koktelima, power bowls snacku ili sladolednim kupovima od odličnog zanatskog sladoleda iz Valle Losce.

Konce u rukama za barom izvrsno drži Dragan Mikić, izuzetni profesionalac kojem nije teško u istoj minuti izbaciti 4 vrhunska koktela, pomaknuti teški suncobran 2 metra dalje kako bi gosti uživali u sjeni i nakon toga nasmiješeno pozirati za fotografiranje. Respekt.
Posebno ističemo Berry Frozen koktel baziran na ginu, uz sok limete, pire od nara i završen izvrsnim Kolarić pjenušcem Rosé Brut Nature.

S druge strane, Sunce Louge vjerojatno je mjesto na kojem ima najviše prostora za napredak u usluzi nekoliko mlađih pomalo preležernih djelatnika, što će se vrlo uskoro sigurni smo i dogoditi.
Sunce Lounge radi svaki dan od 10 do 20 sati.

The Kitchen by Miljenko Kosanović

Ovaj veliki hotelski restoran pridobio nas je na prvu. Prije svega zbog odličnog Executive chefa Miljenka Kosanovića, čovjeka s velikim hotelskim iskustvom i londonskim (Le Cordon Bleu) stažom. Zatim i zbog toga što je to jedini restoran u hotelu koji radi sve dane cijeli dan, od 7 ujutro do 23 sata. A to nije lako. Od 7 ujutro, što smo provjerili zadnji dan našeg boravka, ovaj restoran je besprijekorno spreman za doček gostiju na doručku. Doručak funkcionira savršeno, na širokom prostoru je bogata ponuda, od žitarica i mliječnih proizvoda, peciva, narezaka, priprema jela pred vama od jaja, povrća… Veliki naglasak stavljaju na lokalne namirnice i proizvode – izdvojimo tek odličnu kuhanu šunku u komadu (koju režu nožem) proizvođača Buretić Bregi.

Također, u The Kitchen restoranu uživali smo u vrlo dobro pripremljenom ručku iz à la carte ponude. Ručak tog vrućeg dana započeli smo lijepo rashlađenim Kolarić Rosé Nature pjenušcem kojeg smo spomenuli i iznad kod koktela u Suncu.
Izrazito suho, zanimljivo vino. Rađen od sorte crni pinot metodom vrenja u boci bez dosagea. Oduševljava elegantnim voćnim aromama – posebice višanja i jagoda. Nakon nekoliko čaša ovog pjenušca dan postaje puno ljepši.

Punim kapacitetom ovaj restoran zaživi ujutro, kad deseci gostiju zauzmu njegovu lijepu vanjsku terasu i dio interijera. Čak i tada, s obzirom na veliku površinu restorana, ne stvara se gužva. To je prednost cijelog resorta. S obzirom na broj lokala i aktivnosti unutar resorta uvijek imate jedan lagodni osjećaj mira. Tako je i djelatnicima lakše imati taj jedan osobni odnos prema svakom gostu, što do sad ni u jednom resortu u Hrvatskoj nismo imali prilike doživjeti.

Ovdje nas je posluživala Serena, mlada dinamična Talijanka iz Varesea. Drago nam je zbog toga, jer nas je sjetila na naše talijanske dane koje ćemo, u planu je, ubrzo ponoviti. Simpatična Serena učinila je naš ručak još ljepšim, a pomogao joj je u tome i simpatični kolega Mateo.

Naručili smo medium rare ribeye odrezak te goveđi file uz selekciju povrća sa žara. Meso je lijepo odležano, kvalitetno, topilo se u ustima. Pripremljeno je u minutu točno, odmoreno i lijepo servirano. U Kitchenu imaju i odličan teran kuće na čaše koji je izuzetno dobro zaokružio ovu lijepu mesnu priču. Za desert smo uzeli crème brûlée, možda i najbolji kojega smo jeli zadnjih 3, 4 godine. A pojeli smo ih više od nekoliko.
Hilton Costabella za svoje goste veliki akcent stavlja na The Kitchen kao cjelodnevni restoran. The Kitchen to vraća i isporučuje jela i uslugu iznad očekivanja.

ephorea Spa & Healt Club by Hilton Costabella

U nekoliko dana našeg boravka isprobali smo gotovo cijelu široku Spa ponudu koju na više katova nudi Hilton Costabella.
Osim u desetak sauna, opuštali smo se i u ljekovitoj slanoj sobi s himalajskom soli, nakon toga u hladnom bazenu, ali i valovitom hidromasažnom whirpoolu. Bili smo i na masaži koju profesionalno educiran tim Hilton Costabella resorta izvodi u više programa. Pri tome koriste vrhunske prirodne proizvode domaće tvrtke Quarnero – Scent of Mediterennean. Još jedan način za uključiti ono najbolje od lokalne zajednice u Hiltonov projekt. Uz sve navedeno, tu je i veliki unutarnji bazen i fitness centar.

Hilton Cotabella resort prebacio je iznad naših visoka očekivanja. U svega nekoliko dana uspjeli su pohvatati sve konce široko uređene organizacije 5 katova iznad zemlje i (ako smo dobro pobrojali) 4 kata ispod zemlje – od barova, Spa i Wellnesa nadalje – i nadolje.
Dodatno, Hilton Costabella ima mogućnost ogranizacije banketa u tri dvorane kapaciteta od 37 do 103 gostiju te konferencije u četiri dvorane kapaciteta od 10 do 30 sudionika.

Zaključno: uspjeli su u Hilton Costabella resortu projektom ne narušiti okoliš koji je ovdje prelijep i krhak, a to bio izuzetno osjetljiv posao. Na svakom koraku primjetili smo kako su otvaranjem novih radnih mjesta učinili odličnu stvar i za lokalnu zajednicu, a projektima poput Nebo fine dininga Denija Srdoča, dižući lokalnu i nacionalnu gastronomiju na novu visoku i iznimno modernu razinu također regiju Kvarnera čine puno zanimljivijom za posjet gostiju. Čini se, kako čujemo, da Kvarner neće stati samo na ovom projektu kad je 5 zvjezdica u pitanju. Hilton Costabella pokrenuo je velike promjene na tom polju, a Kvarner ponovno postaje ozbiljan igrač na Jadranu.

Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa
Opatijska ulica 9, 51000 Rijeka
tel.: 051 600 100

web stranica
udaljenost od Zagreba: cca 1h 50 min
kućni ljubimci: dobrodošli

fotografije: Eat Out Zagreb, Hilton Costabella